Lepidla a tmely

Značka LOCTITE od společnosti Henkel je vyhledávanou volbou v oblasti vysoce účinných konstrukčních lepidel, těsnicích prostředků a produktů na povrchovou úpravu. Neustále se rozrůstající portfolio produktů Loctite navržených tak, aby umožnily zákaznickou inovaci, pomáhaly zvyšovat spolehlivost a zlepšovat výrobní procesy, nabízí řešení i pro ty nejnáročnější průmyslové aplikace.

Můžeme jmenovat:

Bezpečnostní lepidla LOCTITE určená k zajištění a utěsnění šroubů, matic a svorníků a předchází tak uvolňování způsobenému vibracemi. Vhodn na všechny kovy a pasivní materiály..

Závitová lepidla LOCTITE pro těsnění a zajišťování kovových trubek a tvarovek. Produkt vytvrzuje bez přístupu vzduchu ve spáře mezi lepenými kovovými povrchy a zabraňuje uvolnění či prosakování spoje, které je způsobené vibracemi a rázy .

Plošná těsnění LOCTITE těsní lícovaná spojení ve spáře mezi dvěma pevnými kovovými povrchy nebo přírubami. Produkt vytvrzuje bez přístupu vzduchu ve spáře mezi lepenými kovovými povrchy.

Vteřinová lepidla LOCTITE.

Epoxidová lepidla LOCTITE pro aplikace kde může dojít ke styku s potravinami. Lepení různých kovových a plastových dílů v potravinářském průmyslu a u zařízení na balení potravin. Stejně dobře jej lze použít i v domácnostech pro aplikace, jako jsou opravy mixerů, strojů na těstoviny, mikrovlných trub atd.

Pružné silikonové lepidlo/těsnivo LOCTITE díky vynikajícím adhezí lepí a těsní kovy,sklo,keramiku a většinu plastů a elastomerů. -Vysoká rychlost vytvrzení LOCTITE nezávislá na tlouštˇce vrstvy nebo velikosti spáry zajištˇuje dosažení manipulační pevnosti spoje během několika minut. -Velká pevnost s pružnost spolu s vynikající odolností vlhkostí a vysoké teplotě zaručují,že LOCTITE je ideálním řešením široké řady aplikací.Např.LOCTITE 5610 funguje na bázi technologie neutrálního vytvrzení,která má zřetelné zdravotní a bezpečnostní výhody,má nízký zápach a neuvolnuje kyselinu octovou,což vylučuje korozi nebo degeneraci plastových součástek.

Kovem plněné tmely LOCTITE jsou vlastně ocelí plněné epoxidové lepidla hodící se ideálně pro opravy a lepení kovů: oceli (včetně nerez oceli), mědi, hliníku nebo mosazi. Protože je tento tmel tekutý (viskozita kapalina), hodí se také pro vyplňování spár do 1 mm, kdy je požadována obnova povrchu poškozených součástí.

Směsi proti oděru LOCTITE nebo-li tzv. keramické nátěry.

Směsi proti zadření LOCTITE , jedná se vlastně o mazný kov ve spreji proti zadírání, určený pro závitová spojení vystavená vysokým teplotám. Tento produkt chrání před zadřením a zakousnutím spoje vystavené vysokým teplotám (jako jsou např. výfuky spalovacích motorů nebo olejové a plynové hořáky). Může se rovněž použít jako mazivo do kyvných mechanizmů. Použití tohoto produktu je v rozmezí pracovních teplot od -30 °C do +900 °C. Typické použití: šrouby u kol automobilu.

Oleje a suché filmy LOCTITE tvoří suchý nalepený povlak při pokojové teplotě, čímž vytváří ideální kluzký povrch pro volný pohyb na nekovových povrchách, jako je dřevo, plasty, elastomery a keramika, stejně dobře jako na kovech. Povlak funguje jako suché mazivo zabraňující hromadění prachu a špíny. Rovněž poskytuje ochranu proti korozi a někdy se používá jako separátor do forem.

Mazací tuky LOCTITE mezi které patří tuky silikonové, minerální potravinářské či bílá vazelína.

Dále dodáváme příslušenství LOCTITE jako jsou např dávkovací jehly, kartušový adaptér lepidel, statický mixér, membrány, aplikační přístroje.