Řemeny a řemenice

 

Prodáváme tyto základní typy řemenů:

1/ klínové řemeny

2/ ozubené řemeny

3/ drážkové řemeny

4/ ploché řemeny

5/ speciální řemeny

ad1/ Jedná se o klasické obalované řemeny rozměrů, viz. E-SHOP, značek OPTIBELT, STRONGBELT, MEGADYNE, RUBENA

ad2/ Ozubené řemeny díky své konstrukci mohou přenášet přesný převodový poměr. Jsou to ploché řemeny, které mají po celém svém obvodu vnitřní nebo venkovní ozubení tvořené příčnými zuby. Díky neustálému konstrukčnímu vývoji existuje celá řada profilů ozubení a složení řemenů.

Neoprenové řemeny HTD jsou v současné době nejuniverzálnějším typem synchronních ozubených řemenů. Mají výborné časování, jsou tiché, pracují při vysokých otáčkách. Tyto řemeny mají půlkulatý tvar zubu. Jedná se o metráž, ze které je možné vyrobit řemen jakékoliv délky.

ad3/  Jsou buď žebrové pryžové řemeny značky HUTCHINSON nebo MEGADYNE. Mají rozteč žeber 1,6 mm. Přenos výkonu se přenáší třením mezi boky řemenice a řemenem.

Dále máme řemeny žebrové, polyuretanové značky Megadyne. Přenos výkonu se děje třením mezi boky řemenice a řemenem.

V neposlední řadě vám nabízíme polotovar žebrového polyuretanového řemene značky Megadyne s profilem PJ a efektivní délkou 271 nebo 275 mm, z kterého Vám na přání uřežeme odpovídající počet drážek.

ad4/ Dříve často používaný prvek pro přenos výkonu. Mezi jeho vlastnosti patří: vysoké otáčky, tichý chod, nízké vibrace a možnost prokluzu. Ploché řemeny se vyrábí lepením připravených konců nebo řezáním s připravených rukávů. V sortimentu je široká řada materiálů a dezénů.

Řezání řemenů :

ad5/  Vaši potřebu speciálních řemenů je třeba předem prokonzultovat s pracovníky firmy, kteří vám buď nabídnou příslušný řemen či v opačném případě zajistí u dodavatelů jejich dodání dle vašich požadavků. 

Řemenice

Řemenice je součást řemenového převodu, která přenáší energii z rotujícího hřídele na řemen a jeho prostřednictvím na jiný hřídel. Tvar řemenice závisí na typu řemene – buď je hladká pro plochý řemen, nebo má drážky pro řemen klínový, případně zuby pro řemen ozubený

Nabízíme klínovou řemenici klasickou nebo klínovou řemenici na pouzdro. V sortimentu máme i polotovary klínových řemenic.

Dále pak řemenici ozubenou na pouzdro nebo polotovar ozubené řemenice.

V nabídce máme také drážkovou řemenici na pouzdro a taktéž polotovary těchto řemenic.