Jednobodové automatické maznice

Jednobodové automatické maznice

Automatická maznice je určena k automatickému dodávání malého množství čistého plastického maziva nebo oleje do mazacího bodu v pravidelných intervalech, což zvyšuje spolehlivost ložisek. Mezi hlavní výhody používání automatických maznic patří zvýšení bezpečnosti zaměstnanců, zlepšení spolehlivosti strojů a optimalizace údržby. Maznice SKF SYSTEM 24 jsou vhodné pro širokou škálu aplikací. Často se používají u čerpadel, elektromotorů, ventilátorů, dmychadel, dopravníků a řetězů. Lze je nastavit tak, aby dodávaly správné množství maziva do mazacího dobu během stanoveného období. To zajišťuje lepší kontrolu nad množstvím dodávaného maziva oproti tradičním postupům ručního mazání. S ohledem na optimální flexibilitu v různých podmínkách použití jsou k dispozici tři řady:

Plynem poháněné jednobodové automatické maznice SKF SYSTEM 24
SKF SYSTEM 24 řada LAGD:
LAGD je plynem poháněná jednobodová automatická maznice. Je vhodná pro přímou montáž v nebezpečných prostředích s omezeným prostorem. Tato jednorázová maznice s tlakem 5 barů a provozní teplotou -20 °C až 60 °C je cenově výhodným řešením pro zákazníky, kteří usilují o zdokonalení postupů ručního mazání. Maznice LAGD má objem zásobníku 60 a 125 ml a může dodávat mazivo po dobu až 12 měsíců.
Elektromechanická jednobodová automatická maznice SKF SYSTEM 24 TLSD
SKF SYSTEM 24 řada TLSD:
TLSD je elektromechanicky poháněná, teplotně nezávislá jednobodová maznice vhodná pro přímou i vzdálenou montáž na ložiskové těleso. Tato maznice pracuje se stálým tlakem 5 barů a má rozsah provozních teplot od -10 °C do 50 °C. Maznici TLSD lze nastavit pro provoz po dobu až 12 měsíců. K dispozici jsou zásobníky s objemem 125 a 250 ml.
Automatické dávkovače maziva SKF řady TLMR
Automatický dávkovač maziva SKF řady TLMR:
Tato maznice s relativně vysokým tlakem 30 barů může fungovat na dlouhé vzdálenosti a poskytovat optimální výsledky v obtížně dosažitelných a nebezpečných mazacích místech. S širokým rozsahem teplot a masivní konstrukcí je maznice TLMR vhodná pro provozní podmínky s různými úrovněmi teplot a vibrací. Maznice TLMR má široký rozsah provozních teplot (-25 °C až 75 °C) a řadu možných nastavení pro provoz po dobu až 24 měsíců. K dispozici jsou zásobníky s objemem 120 a 380 ml.
Použití:
Nejvhodnější pro následující situace: 

  • Potřeba častého domazávání, které je náročné na čas a práci 
  • Nutnost vypnutí stroje při domazávání
  • Dopady na bezpečnost z důvodu obtížného přístupu

 

Příslušenství automatických maznic

Příslušenství automatických maznic

Pro vyšší všestrannost jednobodových automatických maznic SKF

Sady pro mazání výtahů

Mazání výtahů se sadou SKF SYSTEM 24

Správné mazání pro hladký a tichý provoz výtahů