Zařízení pro monitorování strojů IMx

Společnost SKF uvádí na trh nový, kompaktní a snadno použitelný model své řady IMx – který umožňuje sofistikované, účelové, ale velmi ekonomické sledování stavu strojů v celé řadě průmyslových aplikací.


Göteborg, Švédsko, 28. února 2017: Společnost SKF uvedla na trh kompaktní 8kanálovou verzi své velmi oblíbené platformy na sledování stavu strojů IMx. Tento všestranný systém byl původně zacílen na sektor mořských větrných elektráren a námořních strojů, nyní však nabízí dostupné sledování stavu strojů mnohem širší základně průmyslových uživatelů.

Osmikanálová jednotka Multilog IMx-8 představuje atraktivní řešení pro uživatele aplikací zahrnujících mechanická či kapalinová hnací ústrojí, zatímco funkce „Zachycení události“ bude zajímavá pro uživatele strojních zařízení vyžadujících cenově dostupnou schopnost detekce havárií.

Na rozdíl od 16- a 32kanálových variant zabírá tato kompaktní 8kanálová jednotka IMx-8 určená pro montáž na DIN kolejnice velmi malý prostor, takže ji lze instalovat do strojových skříní, často přímo k stávajícím zařízením. Díky vhodnému pouzdru ji lze použít rovněž v aplikacích s omezeným prostorem, jako jsou malé gondoly lodních šroubů nebo větrné turbíny s přímým pohonem, kde musí být přístroje často co nejblíže monitorovaným strojů,

Díky napájení a komunikaci přes ethernetovou síť jsou instalace pro zákazníka mnohem snazší a díky konfiguračnímu rozhraní na bázi aplikace dokáže většina uživatelů nastavit systém s minimálními či žádnými předchozími zkušenostmi. Obrovskou výhodou pro vzdálené aplikace, kde jsou pravidelné servisní návštěvy málo časté, je výrazně vyšší vnitřní paměť jednotky IMx-8 (4 GB oproti 8 MB u předchozích modelů), která umožňuje samostatné monitorování a záznam velkého množství dat, ke kterým je snadný přístup za účelem analýzy v případě kritické události.

Freddy Hernandez, manažer produktové řady monitorovacích systémů SKF, uvádí: „Zpětná vazba od zákazníků potvrzuje, že mnoho aplikací vyžaduje méně než 16 kanálů nabízených u našich stávajících řešení Multilog IMx. Systém IMx-8 nyní nabízí kompaktnější, univerzální prostředek na sledování rotačních strojů. Tento ekonomický online systém s menším počtem kanálů vyplňuje velkou díru na trhu a nabízí nové vlastnosti, funkce a flexibilitu, které u jiných systémů nenajdeme.“

Společnost SKF