Nové teploměry SKF TKTL 40 a SKF TKDT 10

SKF představuje dva nové teploměry pro efektivní provádění údržby. Jak už to tak bývá u značky SKF, opět se jedná o špičkové výrobky určené pro ty nejnáročnější procesy a měření. SKF si zakládá na kvalitě zpracování a tak i tyto teploměry jsou kvalitními měřidly. Ocení je jak jednotlivci, tak firmy, které se zabývají měřeními a jde jim o přesnost.

SKF TKTL 40

Jedná se o infračervený teploměr, kterým je možné měřit teplotu i kontaktně pomocí teplotní sondy TMDT 2-3 (900 °C max). Výbavu dále tvoří zabudovaný digitální fotoaparát, kterým je možno zaznamenávat měřená místa. Pomocí ručně nastavených údajů přístroj umožňuje snímat teplotu v časových intervalech nebo na základě dosažené maximální nebo minimální teploty. Díky poměru 50:1 je teploměr schopen měřit teplotu na ploše o průměru 2 cm při vzdálenosti 1 metr od měřené plochy. Dále je přístroj vybaven funkcemi pro zjišťování teploty vzduchu, relativní vlhkosti a rosného bodu.

SKF TKDT 10

Teploměr je dodáván se dvěma vstupy. Jedna teplotní sonda TMDT 2-30 (900 °C max) je součástí přístroje. Do druhého vstupu je možno zapojit teplotní sondu z jakéhokoli přístroje od SKF (včetně teplotní sondy TIH P20 z indukčních ohřívačů) s teplotním rozsahem  -50 až 1370 °C. Výhodou je snímání teploty ze dvou povrchů v jednom čase (např. vnější a vnitřní kroužek u velkých ložisek).