SKF zařízení pro ustavování řemenic řady TKBA

Nové zařízení TKBA 10 a TKBA 20 je univerzální přístroj pro ustavení řemenic a řetězových kol. Jednotky se přichycují pomocí vestavěných magnetů. Tradičně jde o špičkové produkty již známé a velmi oblíbené značky SKF. Dovolte nám tedy, abychom vám ve zkratce tyto přístroje představili.

TKBA 10 a TKBA 20

Laserový čárový paprsek je vysílán vysílačem na odrazovou plochu jednotky umístěné na čele protilehlé řemenice a odražen zpět na jednotku vysílače. Paprsky ukazují paralení posunutí, vertikální a horizontální nesouosost. Strojní díly lze pak na základě těchto výsledků snadno seřídit.

TKBA 10 využívá červeného laserového paprsku a zařízení lze použít do vzdálenosti 3 m.

TKBA 20 využívá zeleného laserového paprsku a zařízení lze použít do vzdálenosti 6 m. Lze ho také použít ve venkovním prostředí osvíceném sluncem.

TKBA 40

V souvislosti s uvedením nových zařízení TKBA 10 a TKBA 20 na trh, bylo zařízení TMEB 2 přejmenováno na TKBA 40. Zařízení TKBA 40 je zvláště vhodné pro ustavování řemenic pro klínové řemeny, protože se jednotky mohou vkládat do drážek v řemenicích. To je výhodné pro řemenice, u kterých není možné připevnit přístroje na čela.

TKBA 40 lze použít do maximální vzdálenosti 6 m.

Volitolný stranový adaptér umožňuje ustavení i jiných typů řemenic než pro V řemeny a také řetězových kol.